Wall Street Serisi

Wall Street Serisi

Wall Street, 20. yüzyıl tilki tarafından yayınlanan 1987 Amerikan Drama filmidir. Oliver Stone tarafından, taş ve Stanley Weiser tarafından yazılmış ve yıldızlar Michael Douglas, Charlie Sheen ve Daryl Hannah. Film, bud tilki (parlaklık), kahramanı, Gordon Gekko (Douglas), zengin, vahşi bir kurumsal akıncı ile kimin var olan Gordon Gekko (Douglas) ile ilgilenen genç bir stok broşörünün hikayesini anlatıyor. Stone, Douglas ve Sheen (Kısa bir Cameo için) bir devamlı duvar sokak için bir araya getirilmiştir: Para asla 24 Eylül 2010 tarihinde tiyatro salonu serbest bırakılmamış.

Bu Seriye Ait 2 Film

  • Wall Street

    1988 7.4

    İşletme Bankeri olan Bud Fox (Charlie Sheen) utanmazcasına açgözlü bir Wall Street satın alma yöneticisi olan Gordon Gekko'nun (Michael Douglas) baştan çıkarıcı büyüsüne kapılır. Gekko Fox'u kanatlarının altına alır ve bu şirket avcısını en tepeye taşıyacak olan vicdansız taktikler konusunda eğitmeye başlar. Ancak Gekko öğrencisine tadıklarının ve akrabalarının işlerine malolabilecek gizli bir satın-alma düzmecesini haber verdiğinde, Fox vicdanının sesini daha fazla göz ardı edemez ve bu oyunu bozmaya karar verir.

  • Wall Street: Money Never Sleeps

    2010 6.2

    Sinema tarihinin en büyük anti-kahramanları arasında gösterilen efsane broker Gordon Gekko yeniden beyazperdeye dönüyor. Ünlü yönetmen Oliver Stone'un 1987 yılında finans piyasasındaki çetin mücadeleyi anlattığı "Wall Street" adlı filminde yer alan Gordon Gekko, kimi zamanlarda aldığı sert, yer yer kural tanımaz kararlarıyla hafızalarda yer etmişti. Wall Street'in en parlak yıllarını yaşadığı dönemde özellikle içeriden bilgi alarak servetini katlayan Gekko'nun maceraları şimdi aradan 20 yıl geçmesi ardından yeniden gündeme geliyor. "Wall Street" filminde de Gekko'yu canlandıran ünlü ABD'li aktör Michael Douglas, 20 yıl sonra çekilen"Money Never Sleeps - Para Asla Uyumaz" adlı filmde de aynı karakterle başrollerden birisini üstleniyor. Douglas'ın büyük övgüler kazanmasına neden olan Gekko, gerçek hayatta 1980'li yıllarda özellikle riski yüksek tahvillerde yaptığı işlemlerle milyarlarca dolarlık servet yapan Michael Milken'i model alarak yaratılmış bir karakter.

Yukarı Çık