The Spanish Apartment Üçleme Serisi

The Spanish Apartment Üçleme Serisi

Hayatının farklı aşamaları boyunca, öğrencinin yıllarında Barselona'daki öğrencilerinden işgücüne başladıktan sonra, Paris'ten St Petersburg'tan Londra'ya, Paris'e geri dönmeden önce, New York'a giderken paris'e geri dönmeden önce.

Bu Seriye Ait 2 Film

  • Les poupées russes

    2005 7.0

    Fransız sinemasının genç yeteneği Cédric Klapisch’in daha dört ay önce tamamladığı yepyeni filmi Rus Bebekler Türkiye’de. Ülkemizde büyük beğeni ile izlenen İspanyol Pansiyonu’nu sevdiyseniz, devam niteliğindeki bu filme bayılacaksınız demektir. Barselona’da üniversite okurken küçük bir apartman dairesini paylaştığı farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olunca sabit fikirleri değişen Xavier, artık okuldan mezun olmuş ve otuz yaşına gelmiş sorumluluk sahibi ve olgun birisidir. Ne var ki, hala aradığı kızı bulamamıştır. Bu hayat dolu, eğlenceli ve matrak filmin başrollerinde Romain Duris, Audrey Tatou ve Cécile de France gibi şöhretli ve usta oyuncular göz kamaştırıyor. Avrupa kültürünün çeşitliliği üzerine yine komik ve duyarlı bir deneme niteliğindeki filmin öyküsü Paris, Londra ve St. Petersburg’da geçiyor. Müthiş kurgusuyla da dikkati çeken filmde bu kez çok daha olgun bir sinema dili öne çıkıyor. Kendinizi iyi hissettirecek bu olağanüstü hikâyeye katılmak için ilk filmi izlemiş olmanız gerekmediğini de hatırlatalım. İspanyol Pansiyonu günlerinin üzerinden beş yıl geçmiştir. Xavier artık otuzuna basmıştır. Öğrencilik yılları geride kalsa da yetişkin de sayılmaz. Kariyerinin de tatmin edici olduğu söylenemez: Ünlü bir yazar olmaktan çok uzakta, muhabirlik ya da isimsiz yazarlık gibi küçük işlerle yetinmek zorunda kalmaktadır. Edebiyattaki en büyük başarısı romantik bir pembe diziye yaptığı katkıdır. Aşk hayatı da çok farklı değildir, tek gecelik ilişkiler ve yarım kalan aşk hikâyeleri ile yetinmektedir. Acaba hayatını bir düzene sokabilecek midir?

  • Chinese Puzzle

    2013 7.0

    Hikayesi L´Auberge Espagnole filmiyle başlayan ve Russian Dolls filmiyle devam eden Xavier, günümüzde 40 yaşındadır ve gene hayatını tam anlamıyla düzene sokamamış, tersine daha da karmaşık bir duruma getirmiştir. Üniversiteyi aile babası olabilmek için terk edip iki çocuk babası olduktan sonra da dikiş tutturamayan Xavier, eşinin biriyle tanışıp onunla beraber yaşamak için New York´a taşınmak istemesiyle yıkıma uğrar. İşin kötü yanı eşi, çocukları da yanında götürecektir. Başka bir çaresi kalmayan Xavier de çocuklarını görebilmek için New York´a taşınır. Yeni hayatında kendisini Chinatown´un tam ortasında bulur, hayatıysa tam bir yapboza dönüşmüştür.

Yukarı Çık