The Red Riding Üçleme Serisi

The Red Riding Üçleme Serisi

Kırmızı Binme Üçlemesi (AKA Yorkshire Killer Trilogy), İngilizce Yazar David Peace'un kırmızı binicilik çığlığının üç parçalı bir film adaptasyonudur. 1974-1983 yıllarında Yorkshire Ripper cinayetleri, kitaplar ve filmler, kitaplar ve filmler, çok katmanlı polis bozulması ve organize suçun bir kasvetli ve şiddet içeren bir dünyayla yinelenen kurgusal karakterleri takip eder. Dörtlüsü, romanları on dokuz, yetmiş dört, on dokuz, yetmiş yedi, on dokuz seksen ve on dokuz seksen seksen üçten oluşur. Bu kitapların birinci, üçüncü ve dördünce üç filmi - Red Riding 1974, Red Riding 1980 ve Red Riding 1983 oldu. İngiltere'de 5 Mart 2009 tarihinde başlayan Kanal'da yayınladılar ve Devrim Filmleri tarafından üretildi. Üç film, Şubat 2010'da ABD'de tünel olarak serbest bırakıldı.

Bu Seriye Ait 2 Film

  • Red Riding: In the Year of Our Lord 1983

    2009 7.2

    David Peace?in romanından uyarlanan Red Riding serisi, üç değişik yönetmen tarafından birbirinin devamı niteliğinde üç film şeklinde sinemaya uyarlandı. Suç, cinayet, kriminoloji, polisiye, drama ve entrika gibi etiketleri gururla üzerinde taşıyan seri, türün hakkını veriyor. Zira, anlatılan hikaye Yorkshire Ripper olarak bilinen seri katilin izinde yaşanan gerçek olaylara dayanıyor. Red Riding: In the Year of Our Lord 1983; nerdeyse dokunulmazlıklarını ilan eden West Yorkshire polisi ve bütün organizasyonun arkasındaki esas patron; babasının ölümü üzerine kasabaya gelen bir avukat ve başından buyana soruşturmanın içinde bulunan bir polis ile karşı karşıya gelir, serinin son filmini Anand Tucker yönetmiş.

  • Red Riding: In the Year of Our Lord 1974

    2009 7.0

    David Peace’in romanından uyarlanan Red Riding serisi, 3 farklı yönetmen tarafından birbirinin devamı niteliğinde 3 film olarak sinemaya uyarlandı. Suç, cinayet, kriminoloji, polisiye, drama ve entrika gibi etiketleri gururla üstünde taşıyan seri, türün hakkını veriyor. Zira, anlatılan öykü Yorkshire Ripper olarak bilinen seri katilin izinde yaşanan gerçek olaylara dayanıyor. Red Riding: In the Year of Our Lord 1974; acemi bir gazetecinin, kaçırılan çocuklar ve işlenen cinayetler arasındaki bağı ve tüm bu vahşetin perde arkasındaki kişileri deşifre etmeye başlaması üzerine yaşananları anlatıyor. Serinin bu ilk filminde yönetmen Julian Jarrold’un imzası var.

Yukarı Çık