The Fly (1986) Serisi

The Fly (1986) Serisi

Sinek, 1986 Amerikalı Bilim Kurgu Vücut Korku filmidir ve David Cronenberg tarafından yazılmıştır. BrooksFilms tarafından üretilen ve 20. yüzyıl tilki tarafından dağıtılan ve film yıldızları Jeff Goldblum, Geena Davis ve John Getz. Gevşek olarak George Langelaan'ın 1957'sine aynı isimdeki kısa öyküsüne ve 1958 filmine dayanarak, sinek, deneylerinden birinin yanlış gittikten sonra yavaşça sinek hibrit bir yaratığa dönüşen eksantrik bir bilim adamına anlatıyor. Skor, Howard Shore tarafından oluşturuldu ve makyaj sanatçısı Stephan Dupuis ile birlikte Chris Walas tarafından oluşturuldu. Sinek 15 Ağustos 1986'da, özellikle özel efektler ve Goldblum'un performansıyla ilgili övgüyle eleştirmenler ve izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Cronenberg'in kariyerinin en büyük ticari başarısı olan dokuz milyon dolarlık bütçeye karşı gişede 60.6 milyon dolar bronited. Walas tarafından yönetilen bir devam, 1989 yılında piyasaya sürüldü.

Bu Seriye Ait 2 Film

  • The Fly

    1987 7.6

    Seth Brundle, karizmatik bir karakteri olan, hafif çılgın bir bilim adamıdır. Kadın gazeteci Veronica Quaife, maddenin teleportasyonu yani ışınlanma üzerinde çalışan bu genç dahiyi haber konusu yapmıştır. Genç kadın Brundle'ın ilk defa bir canlıyı ışınlamayı başardığı zafer anına şahit olur. Ancak ışınlanma modülüne Brundle ile birlikte girmiş olan küçücük bir sinek, herkesin gözünden kaçmıştır. Genç bilim adamı ve güzel gazeteci arasında gelişen duygusal yakınlaşma, kısa süre içinde Brundle'da gelişen ruhsal ve fiziksel farklılıklar tarafından gölgelenecektir. Brundle'ın moleküler yapısının bir sineğinkiyle birbirine karışmış olduğu anlaşıldığında, iki sevgilinin gözleri önünde gerçekleşen acı verici transformasyon süreci, zamana karşı bir yarışa dönüşür.

  • The Fly II

    1989 5.1

    Işınlanma makinasını icad ederken sineğe dönüşen Seth Brundle'ın serüveni, sevgilisi Veronica tarafından öldürülmesiyle son bulmuştu. Brundle'ın işvereni olan şirket, Veronica'nın talihsiz adamın çocuğunu doğururması uğruna ölmesine göz yumar. Martin ismi verilen çocuk laboratuvar ortamında büyümeye başlar. Şirket sahibi Bartok, Brundle'ın buluşunu daha da geliştirmek için kendisi de sinek genleri taşıyan Martin'i iyileştirmek yerine, mutant kromozonları aktif hale gelene dek bekleyip gözlem altında tutmayı yeğler. Martin kısa sürede insanüstü bir şekilde gelişecek; olayların farkına vardığında ise hem kendisini iyileştirmenin bir yolunu bulmak hem de kız aradaşı Beth'in yardımıyla esaret hayatından kaçmak isteyecektir. David Cronenberg'in kendisi de bir remake olan Sinek'i, kaldığı yerden devam ediyor. Elbette bu kez daha az yetenekli ellerde, çok da memnuniyet verici bir film olmayı beceremiyor. Öte yandan, konsepti sevmiş ve bu tiksinti verici korku temasının nereye kadar gideceğini merak edenlerin hafızalarında yer etmeyi biliyor. - Gönderen: smartix

Yukarı Çık