I Know What You Did Last Summer Serisi

I Know What You Did Last Summer Serisi

Geçen yazın ne yaptığını biliyorum, Lois Duncan tarafından aynı adın 1973 romanına dayanan 1997 Amerikan slasher filmi. Film yıldızları Jennifer, Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe ve Freddie Prinze Jr., Anne Heche ve Bridgette Wilson rolünü destekleyen rollerde ortaya çıkıyor. Bir yıl sonra, bir yıl sonra, dahil oldukları bir araba kazasını örtdükten sonra bir katil tarafından takip eden dört arkadaşın merkezleri. Film Jim Gillespie tarafından, Kevin Williamson, çığlık yazarı tarafından yazılmış bir senaryoya yönlendirildi. Film, iki bu netice izledi, geçen yaz (1998) ve doğrudan DVD bıraktığını hala biliyorum. Geçen yaz (2006) her zaman ne yaptığını bileceğim (2006). Eski film, selefinde kurulan plotline'ın devamını görmesine rağmen, ikincisi film yeni bir plotline kurar ve önceki iki taksitten herhangi bir oyuncu üyeye maruz kalmaz.

Bu Seriye Ait 3 Film

 • I Know What You Did Last Summer

  1998 5.7

  Okul mezuniyetini kutladıkları o muhteşem akşam, Julie, Helen, Ray ve Barry için geleceğin neler gösterdiğini hiç kimse bilemezdi. Helen yapılan bir güzellik yarışmasını yeni kazanmış ve sonbaharda New York a giderek ünlü bir film yıldızı olmayı planlamakta, Ray ise aynı şehirde bir yazar olmak için şansını denemeyi düşünmektedir. Barry ve Julie de Boston a giderek eğitimlerine devam edecektir. Yolları birlikte geçirdikleri uzun yıllardan sonra ayrılacak ve belki de bir daha hiç görüşemeyeceklerdir. Ta ki Barry nin yeni arabası hiçbirinin görmediği bir gölgeye çarparak durmak zorunda kalana kadar.

 • I Still Know What You Did Last Summer

  1999 4.7

  Korkunç olayların üzerinden geçen zamandan sonra Julie Üniversiteye başlamıştır. Hala eski karabasanları görmeye devam ederken Will adlı bir çocukla tanışır. Julie'nin diğer arkadaşı Karla ise Bahama adalarına dört kişilk bir bilet kazanınca, hep beraber tatile giderek kötü olaylardan tamamen unutmalarını teklif eder. Bunu kabul eden grup Bahama adaların uçar. Bu arada Ray balıkçı ile tekrar karşılaşır. Julie'ye gitmemesini söylemek ister ama artık çok geçtir. Neşeli bir şekilde tatilini geçiren Julie olacaklardan habersiz mutlu günler geçirmektesir. Küçük adada bir anda herşey tersine döner ve insanlar kaybolmaya başlar. Julie için korku dolu saatler tekrar başlamıştır.

 • I'll Always Know What You Did Last Summer

  2006 3.5

  I Know What You Did Last Summer serisinin üçüncü filminde bir grup genç Colorado'nun küçük bir kasabasında korku dolu anlar yaşar. Hazırladıkları geleneksel 4 Temmuz şakası kazayla en iyi arkadaşlarından birinin ölümü ile sonuçlandığında gençler kendi aralarında bu sırrı sonsuza kadar saklayacaklarına yemin ederler. Dostlukları test edilmektedir. Birbirlerinden gitgide uzaklaşmaya başlayan arkadaşlar bir sonraki Kurtuluş Günü'nde başka birinin geçen yaz olan olayı bildiğine dair tehdit mesajları alırlar. Acaba bu korkunç efsanenin açığa çıkmasını engelleyebilecekler midir yoksa tek tek ölümle yüzleşecekler midir?

Yukarı Çık