Friday Serisi

Friday Serisi

Cuma, F. Gary Gray'in yönettiği 1995 Stoner Komedi-Drama-Buddy filmidir, bunu bir hit film için yönetici ilk kez. Buz Küpü, Chris Tucker, Nia Long, Bernie Mac, Tommy Lister, Jr. ve John Witherspoon, Film, işsiz Slackers Craig Jones ve Smokey'in hayatında 16 saat civarında döner; O gece 00. Film, iki netice şunları geçirdi: sonraki Cuma ve Cuma sonrası ve geçen Cuma günü önerilen bir dördüncü film.

Bu Seriye Ait 3 Film

 • Friday

  1995 7.3

  Ailesi tarafından devamlı olarak evden atılmakla tehdit edilen Craig, işinden kovulur. Aşk hayatı iyi gitmeyen Craig, en iyi dostu Smokey'nin başı bir uyuşturucu meselesi ile belaya girince iyice yıkılır. Gün bitmeden yeni bir iş bulmak zorunda olan Craig, eski sevgilisinin kalbini kazanmak ve arkadaşını düştüğü beladan kurtarmak mecburiyetindedir. Filmin yapımcıları arasında yer alan ve senaryo yazımında büyük katkılarda bulunan ünlü rap müzik sanatçısı Ice Cube, başrolü üstlenmeyi ihmal etmemiş.

 • Next Friday

  2000 6.2

  Debo hapisten kaçar ve intikam alma için Craig'i aramaya başlar. Craig'in babası Rancho Cucamonga; Craig'i lotoyu kazandıktan sonra banliyöye taşınan Elroy Amcasının ve kuzeninin yanına gönderir.

 • Friday After Next

  2002 5.8

  Craig ve Day-Day aile evlerinden ayrılıp kendi evlerine çıkarlar. Geceleri, yerel bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlarlar. Noel arifesinde evleri soyulur ve cd koleksiyonları ile paraları çalınır. Olaya el atıp kendilerine ait olan parayı geri almak için paçaları sıvarlar.

Yukarı Çık